Sort by

solh has logged 1,229 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ask No Questions

Ask No Questions

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Day After Trinity

The Day After Trinity

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Next Door

The Dead Next Door

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
At the Death House Door

At the Death House Door

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maldeamores

Maldeamores

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eat the Document

Eat the Document

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghett'a Life

Ghett'a Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Living Desert

The Living Desert

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Felt Like a Kiss

It Felt Like a Kiss

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Personal Services

Personal Services

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lunatic

The Lunatic

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Body

The Body

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
El techo

El techo

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brother's Keeper

Brother's Keeper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shottas

Shottas

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Patient Seventeen

Patient Seventeen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beloved

Beloved

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cecilia

Cecilia

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
An Injury to One

An Injury to One

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocote

Cocote

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tango Bar

Tango Bar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atrapados

Atrapados

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Troublemakers

Troublemakers

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fear of 13

The Fear of 13

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ashes and Snow

Ashes and Snow

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Right and the Wrong

The Right and the Wrong

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vampires in Havana

Vampires in Havana

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry