Sort by

solh has logged 111 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Durian

The Big Durian

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
S21: The Khmer Rouge Death Machine

S21: The Khmer Rouge Death Machine

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killer Clown

Killer Clown

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
KL24: Zombies

KL24: Zombies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Train of the Dead

Train of the Dead

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Girl Is Bad Ass

This Girl Is Bad Ass

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
3 Doors of Horrors

3 Doors of Horrors

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nostril Picker

The Nostril Picker

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Unborn Child

The Unborn Child

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vampire Hookers

Vampire Hookers

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inhuman Kiss

Inhuman Kiss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shadowzone

Shadowzone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Harbor

Dark Harbor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tiger Factory

The Tiger Factory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feeders

Feeders

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Pool

The Pool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Reilly

Mary Reilly

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Job

On the Job

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Man

Funny Man

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Living Doll

Living Doll

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Time

Star Time

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Bite

Dead Bite

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Playroom

Playroom

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fear

The Fear

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shakma

Shakma

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yulenka

Yulenka

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Doll

The Doll

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mom

Mom

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mikey

Mikey

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirage

Mirage

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hexed

Hexed

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry