RSS feed for Robert Kojder
  • She Dies Tomorrow

  • The Rental

  • Money Plane

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Run with the Hunted

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Irresistible

    ★★

  • The Outpost

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Last Days of American Crime

  • Becky

    ★★

  • The High Note

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Body Cam

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • Working Man

    ★★½

  • Arkansas

  • Inheritance

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Quarry

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★

  • Tape

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Human Capital

    ★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★★

  • Resistance

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • The Night Clerk

    ★½

  • The Photograph

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Waiting for Anya

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Wendy

    ★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Jumbo

    ★★★★½