• Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ½

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • There's No End

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • Navalny

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Photocopier

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Duel

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½