Solid_Snake has logged 17 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gold

Gold

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Korengal

Korengal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry