Sort by

Solid_Snake has logged 24 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Proteus

Proteus

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Postman

The Postman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Earth

Earth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry