Sort by

elena has logged 532 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Imitation Girl

Imitation Girl

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Clarisse or Something About Us

Clarisse or Something About Us

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
24
First Match

First Match

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
22
Ghostland

Ghostland

2018
×
Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
Edit this entry  
18
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Edit this entry  
12
Girl

Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Gold Diggers

The Gold Diggers

1983
×
★★
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★½
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
25
Sleeping Bride

Sleeping Bride

2000
×
Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Edit this entry  
17
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
14
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★
Edit this entry  
11
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
★½
Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★½
Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Drawing Restraint 9

Drawing Restraint 9

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Edit this entry  
02
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry