solomonsgame has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★★
Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La luna

La luna

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry