• Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • American Underdog

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Batman: Death in the Family

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★