• The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Capitu and the Chapter

    ½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Introduction

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Passagem Secreta

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Sweat

    ★★★½