• Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★½

  • The Darkest Minds

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Purl

  • Set It Up

    ★½

  • Core of the World

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • In Darkness

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Rafiki

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Dude

  • Blockers

    ★★★½

  • Fast Color

    ★★★★

  • Take Your Pills

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Avicii: True Stories

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • #realityhigh

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Lost in London