RSS feed for .
  • Coming Out

    ★★★★

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • A Secret Love

    ★★★

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • Horse Girl

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Hudson Yards Video Game

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Greed

    ★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★½

  • GUO4

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hot Dog Guy

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★½

  • Saving Zoë

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Rachel

    ★★½

  • Green Run

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • 63 Up

    ★★★★

  • How to Make Godzilla Really Angry

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • To Live to Sing

    ★★★★