• Fire Island

    ★★★½

  • KinnPorsche The Series

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★

  • Wildhood

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Firebird

    ★★★½

  • The Man with the Answers

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • I Told Sunset About You

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Cicada

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Sublet

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Silence and Swords

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Dry Wind

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★★

  • Minyan

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • his

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Strong Ones

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★★

  • Rialto

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★

  • End of the Century

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Blonde One

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • Papi Chulo

    ★★★

  • The Third Wife

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • I Am Jonas

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • Border

    ★★★★½

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Sauvage

    ★★★½

  • McQueen

    ★★★★

  • Just Friends

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • The Happy Prince

    ★★★

  • Billy Star

    ★★★½