• The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • LA Originals

    ★★★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Stealth

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Imagineering Story

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • Dumbo

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • On Broadway Cemetery

  • Aquaman

    ★½

  • Second Act

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Crying on Command

  • The Post

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

  • Justice League