• Hubie Halloween

    Hubie Halloween

    ½

    very bad not good! Adam Sandler’s voice in this caused a visceral reaction and I gagged until I had to turn it off! 

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★

    inb4 they catch zodiac with 23 and me like they did GSK

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★

    tag yourself, i’m the fall out boy poster on jennifer’s wall after the release of the 2008 critically acclaimed phenomenon folie à deux 

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    ✨ I, too, would like to be the main character and not exist at the same time

  • American Murder: The Family Next Door

    American Murder: The Family Next Door

    ★★★

    feeling: menophobic

  • Saint Maud

    Saint Maud

    ★★

    and I feel god in this hospice room tonight....


    I was more scared of Maud getting covid than anything else that happened during this.

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★★

    julia fox, if you’re reading this I am free on tuesday and would like to see you tuesday when I am free.

  • Good Time

    Good Time

    ★★★★

    we don’t even have to try, its always a good time!

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

    I wish you could see the amount of alcohol we drank to get through this series.

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

    thinking about jacob calling edward daddy

  • The Twilight Saga: Eclipse

    The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

    my only thoughts are:
    - the best in the entire saga
    - imagine a rosalie spinoff of her r*pe revenge story
    - stephanie meyer could do tenet but christopher nolan could not do eclipse 
    - “a cinematic masterpiece” - my friend cris, whose opinion we value

  • Unpregnant

    Unpregnant

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    this is why you always take the ride from the hot lesbian!

    four stars for the funhouse scene ALONE.