Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
Edit this entry  
09
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
12
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Tuck Everlasting

Tuck Everlasting

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shrine

The Shrine

2010
×
Edit this entry  
05
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
Edit this entry