mannibal erecter has logged 410 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry