• Scream

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Run

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★

  • The High Note

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★½

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Little

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • Lorena

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Late Night

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★½