Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Wedding Season

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Nude Tuesday

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Loveland

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Christmas on the Farm

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Paper City

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Babi Yar. Context

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • La Civil

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½