RSS feed for Sona

Sona has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Uyare

Uyare

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mithya

Mithya

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
NGK

NGK

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonchiriya

Sonchiriya

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maharshi

Maharshi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kumbalangi Nights

Kumbalangi Nights

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luka Chuppi

Luka Chuppi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yours Truly

Yours Truly

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nathicharami

Nathicharami

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Vinci Da

Vinci Da

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Ee.Ma.Yau

Ee.Ma.Yau

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Virus

Virus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maacher Jhol

Maacher Jhol

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Chopsticks

Chopsticks

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Ondu Motteya Kathe

Ondu Motteya Kathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Uriyadi 2

Uriyadi 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Memories

Memories

2013
×
★★
Edit this entry  
25
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sapthamashree Thaskaraha

Sapthamashree Thaskaraha

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Taxiwala

Taxiwala

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Kavaludaari

Kavaludaari

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Kanaa

Kanaa

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ente Ummante Peru

Ente Ummante Peru

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Lucifer

Lucifer

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Ayalum Njanum Thammil

Ayalum Njanum Thammil

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Photograph

Photograph

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Artist

Artist

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Aramm

Aramm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Njandukalude Naattil Oridavela

Njandukalude Naattil Oridavela

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sakhavu

Sakhavu

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sunday Holiday

Sunday Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
To Let

To Let

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
2.0

2.0

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Seventh Horse of The Sun

Seventh Horse of The Sun

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sarvam Thaala Mayam

Sarvam Thaala Mayam

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bhavesh Joshi Superhero

Bhavesh Joshi Superhero

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Vaastupurush

Vaastupurush

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pimpal

Pimpal

2017
×
★★★★
Edit this entry