Steve has logged 251 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth

Truth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry