Steve has logged 19 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry