• Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • MILF

    ½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • It

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • The Witch

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Dude, Where's My Car?

    ★★★★★

  • Jesus Christ Superstar

    ★★★½

  • American Pie

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Grease

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★★