• Tenet

    Tenet

    ★★★★★

    I had a kneegasam.

  • The Lion King 2

    The Lion King 2

    ½

    shit.

  • Interstellar

    Interstellar

    ★★★★½

    I payed attention the WHOLE time

  • American Pie

    American Pie

    This is a lowkey porno 

    Poor Jim he got walked in like 5 times


    DO NOT WATCH WITH UR PARENTS


    My mom watched this 20 years ago and she didn’t remember and forced me to watch it

  • Jesus Christ Superstar

    Jesus Christ Superstar

    ★★★½

    Jesus is a cool dude and everyone should like him because he loves u

    Judas should have never betrayed him

  • Dude, Where's My Car?

    Dude, Where's My Car?

    ★★★★★

    Simply the best thing ever made 10/10

    I recommend for everyone to watch it

    Better every single time I watch this movie but it’s 100x better when watched with a friend who’s seen it

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

    This movie pretty much screams childhood the only thing that I was disappointed that didn’t happen was Doofenshmirtz didn’t think he was a regular platypus before he put his hat on other then that it’s a perfect phineas and ferb movie

  • Ferris Bueller's Day Off

    Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

    This movie was very funny because the principal is simply Nolan
    This should be renamed Nolan the movie cause Nolan is also Cameron cause he can’t swim and he was man spreading in the pool scene
    And Micah is the drug guy in the police station

  • The Last Airbender

    The Last Airbender

    ½

    This movie is so bad it took out the original comedy from the series and compressed it and left out a bunch of details this is garbage

    Nobody can tell me different the series is 120% better then this crap and everyone should watch the series

  • Pulp Fiction

    Pulp Fiction

    ★★★★★

    I had to rematch ASAP without my phone and it was 100x better. I understood the movie and what was going on the whole time.

    #UnCancelDevyn

  • Pulp Fiction

    Pulp Fiction

    ★★★★★

    “Ah shit I didnt mean to shoot em” John Travolta 1994  #CancelDevyn

  • Django Unchained

    Django Unchained

    ★★★★★

    RIP Roscoe. This movie had amazing cinematography. It really nailed being in 1856 and one or Tarantino’s best films. DJANGOOOOOOOOO. This movie said the N word about 101 to many times but that’s ok cause it was accurate for the time. Also Tarantino needs to stop having people get shot in the male genitals because I don’t like to see the area of some other dude.