tyler has logged 304 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
26
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Slice

Slice

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Live

To Live

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Runaway

Runaway

2010
×
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry