Sort by

sonii1 has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
31
Louise

Louise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
American History X

American History X

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
24
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
Edit this entry  
29
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lolita

Lolita

1997
×
★★
Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shame

Shame

2011
×
★★
Edit this entry