Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Thing from the Factory by the Field

Thing from the Factory by the Field

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry