Sort by

SonnyBubba has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tread

Tread

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry