• Curse of Chucky

    ★★½

  • Coherence

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Bad Words

    ★★½

  • Horns

    ★★½

  • Rush

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Don Jon

    ★½

  • Pacific Rim

    ★★★

  • The World's End

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • Monsters University

    ★★★★

  • The Purge

    ★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Dredd

    ★★½

  • The Master

    ★★★½

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Cosmopolis

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Simon Killer

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★★½

  • Chronicle

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Tower Heist

    ★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Warrior

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • Shame

    ★★½

  • Our Idiot Brother

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Thor

    ★★★

  • Fast Five

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★

  • Limitless

    ★★½

  • Rango

    ★★★½

  • Eagles Are Turning People Into Horses

    ★★★★★

  • The Fighter

    ★★★½

  • TRON: Legacy

    ★★½

  • Megamind

    ★★★★½

  • Jackass 3D

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Everything Must Go

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½