Sonny has logged 145 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Victim

The Victim

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry