Sort by

Vivian has logged 807 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Love's Routine

Love's Routine

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Miracle Maker

The Miracle Maker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Industrial Light & Magic: Creating the Impossible

Industrial Light & Magic: Creating the Impossible

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Obscura

Obscura

2018
×
Edit this entry  
22
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Overboard

Overboard

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry