Vivian has logged 49 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next Stop, Greenwich Village

Next Stop, Greenwich Village

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1946
×
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Box

The Wrong Box

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Come Away

Come Away

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo and Juliet: Beyond Words

Romeo and Juliet: Beyond Words

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry