• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Quiz

  • Sol Levante

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Father

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★