RSS feed for holdenovakapa
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mario

Mario

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sense8: A Christmas Special

Sense8: A Christmas Special

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry