• Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★½

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Memory

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Blacklight

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Home Team

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Underdog

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★