RSS feed for Evan

Evan has logged 41 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Assignment

The Assignment

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Edit this entry  
01
31

31

2016
×
½
Read the review Edit this entry