Sort by

Evan has logged 246 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
22 July

22 July

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kin

Kin

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry