Evan has logged 192 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Edit this entry  
04
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Edit this entry  
27
National Security

National Security

2003
×
★½
Edit this entry  
26
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Means War

This Means War

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry