Sort by

Cristian has logged 547 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Useful Life

A Useful Life

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rendez-vous

Rendez-vous

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry