Sort by

Cristian has logged 51 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Way Back Home

Long Way Back Home

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come Together

Come Together

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crank

Crank

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Story

A Story

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Somewhere in the Arctic...

Somewhere in the Arctic...

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Next Door

Next Door

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Necktie

Necktie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life with Mikey

Life with Mikey

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
RBG

RBG

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry