Sort by

Alessandro has logged 34 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Who Framed Santa Claus?

Who Framed Santa Claus?

2021
×
½
Edit this entry  
20
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
★★
Edit this entry  
09
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
This World Can't Tear Me Down

This World Can't Tear Me Down

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Who Is Bozo Texino?

Who Is Bozo Texino?

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Very Ralph

Very Ralph

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Subtle Art of Not Giving a F*ck

The Subtle Art of Not Giving a F*ck

2023
×
★½
Edit this entry  
18
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
09
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Theorem

Theorem

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Friends

My Friends

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry