RSS feed for Zach

Zach has logged 43 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buttcrack

Buttcrack

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ryan's Babe

Ryan's Babe

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Ben - The Mandela Effect

Bad Ben - The Mandela Effect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ernest Rides Again

Ernest Rides Again

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Naked Man

The Naked Man

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nothing Really Happens

Nothing Really Happens

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once a Thief

Once a Thief

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Walker

Walker

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vibes

Vibes

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Refrigerator

The Refrigerator

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monster Man

Monster Man

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry