RSS feed for sophie

sophie has logged 30 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry