Sort by

sophia has logged 18 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Covenant

The Covenant

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry