• The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Love Hard

    ½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Normal People

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Eftihia

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Addams Family

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Route-3

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Creed II

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★