Sort by
  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★