sophie_cobo has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Leyenda Negra

La Leyenda Negra

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry