• Doctor Who: Eve of the Daleks

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Coldplay: Live at Glastonbury 2021

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Millennium Dome Heist with Ross Kemp

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • Stardust

    ½

  • Rebecca

    ★★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Des

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½