Sophie has logged 15 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Six Minutes to Midnight

Six Minutes to Midnight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry