Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Our Father

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • Spencer

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Separation

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Amend: The Fight for America

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Candlenights 2020 Special

    ★★★½

  • The Ripper

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★